Thumbnail
UBI

Zaměstnanci podali hromadnou výpověď a založili vlastní podnik

Přehrát audio verzi
00:00  /  00:00

Zaměstnanci na protest hromadně odešli. Vedení firmy se do 24 hodin omluvilo, škoda ale byla napáchána a podnik zůstal zavřený 8 měsíců. Kapitalisté se znovu dozvěděli, že můžete mít krásné obchůdky, velkolepé nástroje a fantastické maso, ale pokud nemáte řezníka, nemáte nic. Bez pracovníků není profit.

04.08.2021

Řetězec masných výrobků Fleishers Craft Butchery dočasně uzavřel všechny čtyři své pobočky poté, co přibližně třicet zaměstnanců uspořádalo 23. července protestní odchod z práce. K tomu došlo poté, co Robert Rosania, hlavní investor společnosti, instruoval generálního ředitele Johna Adamse, aby odstranil cedule podporující hnutí Black Lives Matter a LGBTQIA+ z výloh obchodů v New Yorku a Connecticutu.

Incident, který vyvolal odchod zaměstnanců, se stal 22. července, kdy Rosania prý obdržel textovou zprávu od přítele, který tvrdil, že je uražen cedulí podporující hnutí Black Lives Matter, visící ve výloze obchodu ve Westportu. Rosania, realitní developer a miliardářský sběratel vín, poté zavolal Adamsovi a nařídil mu odstranit cedule, jak uvedli bývalí zaměstnanci.

Bývalí zaměstnanci tvrdí, že Adams, nově jmenovaný generální ředitel společnosti a pátý v pořadí za pět let, cestoval vlakem z hlavního sídla společnosti v New Yorku na pobočku řeznictví ve Westportu, aby odstranil ceduli, na které byla zobrazena černá pěst s vlajkou hrdosti. Následujícího rána se Adams vrátil do New Yorku a odstranil ceduli z řeznictví v Park Slope.

Ajani Thompson, bývalý manažer Fleishers v Park Slope, říká, že v hodinách po incidentu "byla atmosféra horečná". Thompson, který je afroameričan, tvrdí, že odstranění cedulí "odeslalo zprávu" všem zaměstnancům společnosti, protože zhruba polovina z nich se identifikuje jako LGBTQIA+ nebo BIPOC.

Thompson ještě téhož rána obdržel hovor od manažera obchodu v Connecticutu, který mu sdělil, že zaměstnanci na pobočkách v Greenwichi a Westportu se spojili a rozhodli se odejít z práce. Jeho tým v Park Slope souhlasil, že učiní totéž, a zaměstnanci na Upper East Side odešli téhož odpoledne, což vedlo k dočasnému uzavření všech čtyř řeznických obchodů v oblasti. 

Adams cedule vrátil na místo ve Westportu a Park Slope do 24 hodin, ale bývalí zaměstnanci tvrdí, že to bylo příliš málo a příliš pozdě. Po protestním odchodu rezignovalo nejméně 20 ze zhruba 40 zaměstnanců společnosti. Firma se nyní potýká s obtížemi při znovunajímání zaměstnanců bez pracovníků, kteří měli dohled nad oddělením lidských zdrojů - ti totiž po incidentu rovněž rezignovali.

Thompson tvrdí, že většina zaměstnanců řeznictví v Park Slope měla platy v rozmezí 15 až 20 dolarů za hodinu, zatímco on sám jako manažer obchodu měl 22 dolarů za hodinu. "Není to nezákonné, ale nebyly to dobré peníze," zejména pro pozice v masném průmyslu, které jsou často považovány za kvalifikovanou práci, říká.

Po vlně výpovědí v posledních týdnech bylo zaměstnancům společnosti Fleishers, kteří ve firmě zůstali, údajně nabídnuto zvýšení hodinové mzdy o dva dolary, aby mohli pokračovat v práci, až budou prodejny znovu otevřeny.

 

Bývalí zaměstnanci firmy FLeishers si po odchodu plánují otevřít vlastní řeznictví

26.08.2021

V důsledku masivního odchodu zaměstnanců ze všech čtyř řeznických obchodů Fleishers Craft Butchery nyní několik bývalých zaměstnanců plánuje otevřít vlastní řeznictví. Nový podnik bude nabízet rozšířené menu, včetně hotových jídel a lokálně získaných potravin, říká Jen Robertson, bývalá operační manažerka Fleishers, která vede tuto iniciativu.

Podle Robertson začaly diskuze o otevření nového podniku týden po protestním odchodu. Na palubě je alespoň šest bývalých zaměstnanců Fleishers, včetně několika z řídicích týmů - dost na to, aby mohli místa plně obsadit. Nový podnik již získal zájem některých investorů, ale hledá další, kteří by "podpořili různorodou skupinu opravdu vášnivých lidí," říká.

 

Fleisher Craft Butchery po 8 měsících znovu otevřel

28.03.2022

Generální ředitel John Adams řekl portálu Eater, že společnost nemá v plánu se zabývat incidentem z minulého léta. "Nebudeme vydávat prohlášení k události, která se stala před osmi měsíci," uvedl Adams. "Nemyslím si, že by to bylo prospěšné pro mé zaměstnance. Nemyslím si, že by to bylo prospěšné pro komunitu, ve které jsme. Nemyslím si, že by to bylo užitečné pro naše zákazníky."

Adams je čtvrtým generálním ředitelem společnosti Fleishers za posledních pět let. Během své krátké doby ve funkci získal podporu zaměstnanců tím, že slíbil být "bariérou" mezi nimi a Rosaniou, bohatým realitním magnátem a sběratelem šampaňského, který mu nařídil odstranit cedule z obchodů.

Rosania se tehdy omluvil v dopise zaměstnancům, kde popsal plán na vytvoření podpůrnějšího pracovního prostředí.

"Zasloužíte si cítit se slyšeni, ceněni a plně podporováni při práci," napsal Rosania ve svém dopise. "Chápu, že odstranění cedulí vyjadřujících podporu základním lidským právům afroameričanů, LGBTQ zaměstnanců a zákazníků nebylo v duchu podpory vašich pocitů, spolu s delší absencí komunikace, kterou jsme prošli v procesu růstu. Za to prosím přijměte mou upřímnou omluvu."

 

 

Byl pro vás tento článek zajímavý?
Podaří-li se nám kolonizovat jinou planetu, zku*víme ji stejně jako jsme zku*vili Zemi.

Stanislav Drako

aplikace
«