Dělám weby, aby vy jste nemuseli

Stanislav Drako

Jsem unavený ze světa, kde mrtvý strom má větší cenu než živý, kde se vyplatí lidem brát spíše než lidem dávat, a kde je lepší po lidech šlapat než s nimi spolupracovat.
Viva la revolution

Vždy jsem se snažil propojit práci s mou láskou k přírodě. Proto jsem se rozhodl stát se webovým vývojářem. Právě tato profese mi umožňuje žít v souladu s přírodou a sdílet svou vášeň pro ekologii s celým světem.

Narozen do moderního světa plného ruchu, spotřeby a konzumu jsem brzy pochopil, že moje cesta bude jiná...

Kdo mě zná, ví, že chodím na boso. Je to proto, abych byl co nejblíže Zemi. Když moje nohy sklouznou po teplém písku pláže nebo se potopí do měkkého bahna lesního potoka, cítím spojení s přírodou tak intenzivně, že mi není lhostejné, co se s ní děje.

Můj vztah k přírodě není jen způsob, jak se vzdát moderního luxusu. Jsou to základní hodnoty mého života.

Eco-friendly

Velkým společnostem jde jen o zisk a růst, což zákonitě vede k nadměrné spotřebě zdrojů a environmentálnímu ničení. Zaměstnanci v korporacích tráví dlouhé hodiny ve stresujícím pracovním prostředí, což má negativní dopad na jejich psychické i fyzické zdraví. A na tom se nechci podílet.

Lidský přístup

V korporátu má jeden zaměstnanec na starost tisíce klientů, které nezná. Já spolupracuji s desítkami lidí, které znám osobně. Když klienti neprosperují, má to negativní dopad i na moji práci. Proto mám osobní zájem na tom, aby jsme všichni byli úspěšní v tom, co děláme.

Nízké náklady

Ke své práci nepotřebuji kancelář, auto, zaměstnance ani uspokojovat akcionáře. Proto mohu nabízet kvalitní služby za nízkou cenu. Až se zbavíme kapitalismu, zajistíme všem lidem základní, bohem daná práva, jako je bydlení a jídlo, budou mé služby zdarma.

Pracujete víc, platíte víc..!

Lidé na vlastní kůžu cítí, že pracují víc, ale kvalita a úroveň jejich života klesá.

V roce 2000 byly supermarkety skvělým místem, kde se dají pořídit veškeré potraviny na jednom místě za nízkou cenu. Nízké ceny zcela odstranily konkurenci, zmizely večerky, maloobchody a rodinné obchůdky na vesnicích. Nezůstalo nic než několik málo nadnárodních korporací, které mezi sebou uzavřeli kartelovou dohodu a nyní zcela ovládají trh s potravinamy. Určují jejich konečnou cenu i kvalitu.

V roce 2024 jsou supermarkety místem, kde jsou předražené a nekvalitní potraviny... A nemáte možnost nakoupit jinde!

Proto čím dál víc lidí nakupuje u lokálních farmařů a producentů, více se zajímá o obnovitelné zdroje a udržitelnost. Setkáváme se s trendy jako je minimalismus, který mění způsob bydlení. Vznikají TinyHouses a jiné nízkoenergetické nebo soběstačné domy.

Svět se změní, protože musí...

Chceš se stát součástí ?

Je ti blízký koncept založený na myšlence vzájemné spolupráce, demokratického rozhodování a rovnostářství? Preferuješ radost ze života a udržitelnost před ziskem?

Věřím, že pokud budeme žít v souladu s přírodou a budeme ji respektovat, naše životy budou plnější a šťastnější.


Zkusil jsem se živit prací

A nenáviděl jsem každou vteřinu v ní. Přesně za hodinu jsem vydělal firmě svůj měsíční plat. Zbývajících 161 hodin jsem vyplýtval na to, aby bohatý ghúl během letu ve svém soukromém letadle mohl šňupat kokain z půlek osmileté holky unesené mexickým kartelem, kterou mu prodali za 500 dolarů.

Každá koruna, kterou bohatí ghúlové získají vykořisťováním lidské práce, je následně použita na drogy, uplátky, ničení přírody nebo lidských životů.

Možná se nám nepodaří získat zpět zdroje, které ultra-bohatí ghúlové nahromadili, ale rozhodně bychom jim to neměli usnadnit. Slovy Petera Sundeho (jeden ze zakladatelů Pirate Bay) :

Kdybych měl peníze, stejně bych nezaplatil. Raději bych spálil úplně všechno, co mám.

Není žádná planeta "B"

Věci, které skutečně potřebujeme, se nedají doručit do druhého dne.

Žij v rovnováze

Hledej rovnováhu mezi svými potřebami a potřebami přírody.

Respektuj Zemi

Respektuj Zemi a všechny její tvory. Jsi jejich součástí a oni tvojí.

Respektuj život

Každý život má svou hodnotu a důstojnost. Všichni jsme propojeni a závislí na sobě navzájem.

Uč se od předků

Studuj různé kultury a filozofie a snaž se přenášet správné hodnoty na další generace.

Uč se od přírody

Pamatuj si, že každá rostlina a zvíře má své místo a význam.

Sdílej s druhými

Buď štědrý a sdílej s těmi, kteří to potřebují.

Dávej víc, než dostáváš

Když dáváme bez očekávání odměny, obohacujeme nejen druhé, ale také sami sebe.

Buď vděčný

Každý den si uvědomuj, co máš. Děkuj Zemi za její dar života.

Otevři své srdce

Přijímej každý den s otevřeným srdcem a raduj se z každého okamžiku.

Poznej své kořeny

Studuj rodovou historii a lépe porozumíš svému místu na tomto světě.

aplikace
«